TAYVAN’DAN ENSAR VAKFI ÖĞRENCİLERİNE BİLGİSAYAR DESTEĞİ

Ana Sayfa » Genel » TAYVAN’DAN ENSAR VAKFI ÖĞRENCİLERİNE BİLGİSAYAR DESTEĞİ

TAYVAN’DAN ENSAR VAKFI ÖĞRENCİLERİNE BİLGİSAYAR DESTEĞİ

25 Aralık 2017 tarihinde Ensar Vakfında gerçekleşen hibe töreninde Sayın İstanbul Milletvekili ve Ensar Vakfı Mütevvelli Heyeti Üyesi Feyzullah KIYIKLIK, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ ve Genel Müdür Hüseyin KADER’in katılımları ile 35 Adet Tayvan Markası olan ASUS Bilgisayar, Ensar Vakfına teslim edildi. Gerçekleşen törende Sayın İstanbul Milletvekili Feyzullah KIYIKLIK, yaptığı konuşmasında iki ülke ilişkilerinin her alanda geliştirilmesi için büyük çaba gösteren ve insani vasıfları ve ilişkileri ile öne çıkan Temsilci Yaser Tai-hsiang CHENG’in iyi bir Müslüman ve hayırsever olmasının yanı sıra, Türkiye’nin de çok iyi bir dostu olduğunu belirtti. Törende İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ da konuşmasında Sayın Temsilci CHENG ve nezdinde Tayvan’a, yaptıkları yardımlar ve destekleri için teşekkürlerini sundu.

Temsilci CHENG: “Tayvan, ihtiyaç sahipleri dünyanın neresinde olursa olsun, yardım elini uzatmaya devam edecektir.”

Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Yaser Tai-hsiang CHENG; Tayvan’ın, ihtiyaç sahipleri dünyanın neresinde olursa olsun yardım elini uzatmaya devam edeceğini ve imkansızlıklarla mücadele eden çocukların bilgiye erişim adaletsizliğini gidermek için ufacık da olsun bir katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını, Tayvan ve Türkiye arasındaki dostluğun sonsuza dek sürmesini temenni ettiğini ifade etti.

Yüksek teknolojinin vatanı Tayvan

Daha önce tarıma dayalı bir ekonomi olan Tayvan, şu anda entegre devre yongaları ve düz ekranlar da dahil olmak üzere bilgi ve iletişim teknolojisi alanındaki ürünlerde dünyada lider konumundadır. Dünyanın cep telefonu, bilgisayar, anakart gibi ünlü bilgi teknolojisi ürünlerinin en büyük üreticisidir. ASUS’un yanı sıra diğer Tayvan Markaları ACER, MSI ve GIGABAYTE uluslararası alanda performans, tasarım gibi bir çok ödüllere sahip olup, teknoloji tutkunlarının en çok tercih ettiği markaların başında gelmektedir.

Ekonomik refah
Doğu Asya’da bir ada ülkesi olan Tayvan 23 milyon nüfusa sahip olup, 36,000 km2lik yüzölçümü ile azametli dağlar, geniş dağ etekleri ve kıyı ovaları ile kaplıdır. Tropikten ılımana geniş yelpazedeki iklim çeşitliliği ve çok çeşitli hayvan ve bitki türleriyle kutsanmış bir topraktır. Tayvan’ın Başkenti Taipei’dir. Kişi başına düşen nominal GSYİH 2016 yılında 22.530 Amerikan Dolarıdır. Tayvan’ın toplam ticaret hacmi 2016 yılı verilerine göre 510.8 milyar Amerikan Dolarına ulaşmıştır.

TAYVAN’DAN ENSAR VAKFI ÖĞRENCİLERİNE BİLGİSAYAR DESTEĞİ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ismet serikan09 Ocak 2018

emegi gecenlerden rabbim razi olsun

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti Tayvan’da yolcu treni raydan çıktı: 18 ölü Tayvan’daki orman otobüsüne gezginlerden yoğun ilgi 2017 Üniversiteler Yaz Olimpiyatları’na doğru Tayvan 2. çeyrekte beklentiye paralel büyüdü Tayvan, Yilan’daki ilk jeotermal enerji santrali üzerinde ilerleme kaydetti

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: