Fetöcü Hainlerden Film gibi ajitasyon

Ana Sayfa » DİĞER » Fetöcü Hainlerden Film gibi ajitasyon

Türkiye’nin pasaportunu iptal ettiği FETÖ’nün Tayvan imamı Yavuz Avcı, oturum izni alamayınca Taoyuan havalimanında yaşamaya başladı. Avcı, yetkililerin yardım umuduyla Tayvan basınına konuşarak yaşadıklarıyla acıtasyon yapıyor.

FETÖ firarisi Yavuz Avcı’nın pasaportu Türkiye tarafından iptal edilmişti. Tayvan hükümetinin oturum hakkını belirlemek üzere kendisine verdiği ARC (Alien Resident Certificate) belgesini, pasaportu olmadığı için yenilemeyen Avcı, tam da FETÖcülere yakışır bir yönteme başvurdu. Biten oturum süresini pasaportu olmadığı için yenileyemeyen ve derdest edilerek Türkiye’ye gönderilmesi gereken Avcı, Tayvan Taoyuan Uluslararası Havalimanı’nda yaşamaya başladı. Avcı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra örgütün sözde Tayvan imamı Hüseyin Kızmaz’ın yerine görevlendirilmişti.

YARDIM UMDU

Pasaport kontrolden geçerek gümrüklü alanda yaşamaya başladığı öğrenilen Avcı, yaşadığı süreci medya kuruluşları aracılığıyla Tayvan hükümetine duyurmaya çalıştı. Tayvan’nın TVBS NEWS kanalına konuşan Avcı, Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünde Tom Hanks’in oynadığı “Terminal” filmindeki gibi bir durumda olduğunu belirterek Tayvan hükümet yetkililerinin kendisine yardım edeceğini umduğunu söyledi.

ÖRGÜT İÇİN STRATEJİK EVLİLİK

Bizzat FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen tarafından 1995 yılında Tayvan’a gönderildiği öğrenilen Avcı’nın, örgüte sağlam temeller oluşturabilmek için Tayvanlı bir kadınla stratejik evlilik yaptığı belirtiliyor.

http://www.yenisafak.com/gundem/film-gibi-ajitasyon-2804479

 

Fetöcü Hainlerden Film gibi ajitasyon - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti Tayvan meclisinde koltuklar havada uçuştu! Çin’in askeri faaliyetleri Tayvan’ı korkuttu 2017 “Tayvan Bursu” ve “Tayvan Çin Dili Eğitimi Bursu(HES)” Sonuçları Açıklandı ABD’den Tayvan’a 1,3 milyar dolarlık silah satışı Asya’nın tatil adası:Tayvan 15 Temmuz Şehitleri Tayvan’da Anıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: