FETÖCÜ ALÇAKLARIN MÜFTERİLİĞİ KESİNLEŞTİ

Ana Sayfa » DİĞER » FETÖCÜ ALÇAKLARIN MÜFTERİLİĞİ KESİNLEŞTİ

Fetullahçı Silahlı Terör Örgütüne üye ve yönetici oldukları gerekçesiyle haklarında yakalama kararı bulunan Abdulkerim BALCI,Hüseyin KIZMAZ,Osman ÇUBUK ve Burhan ÇİKİLİ nin yalancı birer müfteri oldukları Tayvan Mahkemesi tarafından tescillendi.

Tayvan’da verdiği konferanslarda Türkiye’yi karalayan Zaman yazarı Kerim Balcı’ya, “Türkiye’yi jurnallemeyin” diye e-posta atan iş adamı İsrafil Çimen’e iftira atarak dava açan FETÖ üyesi alçaklara Tayvan Mahkemesinden tokat gibi bir karar çıktı.

17.11.2015 Tarihinde Kerim Balcı’ya devletimizi Tayvan’da karalamanıza sessiz kalamayız mealinde e-posta gönderen İsrafil Çimen’i bezdirmek için iftira dolu iddialarla mahkemeye başvuran Fetullahçı Terör Örgütü üyesi hainler mahkemeden çıkan kararla adeta şok yaşadılar.

 

 

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı sokağa çağırdığını öğrenip, panikleyen ve yüzü şekilden şekile giren terörist Balcı’ya bir şokta Tayvan Mahkemesinden geldi.Balcı’ya uyarı mahiyetinde e-posta gönderen Çimen’i zordurumda bırakmak için savcılığa suç duyurusunda bulunan eli kanlı Terör örgütü üyeleri savcılığa israfil Çimen’in gönderdiği maili kasıtlı olarak yanlış tercüme edip, aslında Çimen’in hiç kullanmadığı kelimeleri kullanmış gibi gösterip mağdur oldukları yönünde algı oluşturmaya çalıştılar.Daha önce bazı saygın gazetelerin de servis ettiği mailde hiç geçmemesine rağmen ölüm tehditi aldıklarını belirterek mahkemeyi yanıltmaya çalışan FETÖ mensubu alçakların oyununu yeminli tercüman bozdu.Doğru tercümeyi değerlendiren savcılık iddiaların asılsız olduğu yönünde karar verdi.Böylelikle şeref ve haysiyetten nasiblerini almamış,vatan haini teröristlerin müfteriliği kanıtlanmış oldu.

 

Fetö Tayvan imamı Hüseyin Kızmaz ikinci duruşmaya katılmadı.ilk duruşmada asılsız iddialarını savunan Terör örgütü yöneticisi ikinci duruşmaya hakkındaki iddialar nedeniyle korkarak katılmadığı öğrenildi.

Şikayetçi oldukları davada savunma yapmak maksadıyla avukat tuttular.

İş adamı ve aynı zamanda Müsiad Tayvan Temsilcisi olan İsrafil Çimen, kendisinin kesinlikle kimseyi ölümle tehdit etmediğini kasıtlı olarak yanlış tercüme edilen e-postanın hiç bir yerinde ölüm kelimesi geçmediğini ama sanki bu kelimeyi gerçekten kullanmışım gibi bir tercüme ile hakkımda suç duyurusunda bulunulduğunu, maksadını aşan zorlama bir yorum yapılarak şahsımın ticari itibarını zedelemek istediler,kısmen başarılıda oldular dedi.Davanın ilerleyen duruşmalarında acınacak hale düşen hainlerin kendilerini savunmak maksadıyla avukat tuttuklarını belirten Çimen, kendisine mahkeme tarafından teklif edilen avukatı ise ben bir suç işlemedim, kendimi savunabilirim diyerek kabul etmedi.

Mahkemeden çıkan kararı değerlendiren Çimen, bu süreçte kendisine destek olan herkese teşekkür ederek devletimiz her zaman yanımızda durdu, Taipei Türk Ticaret Ofisi dosyayı yakından takip etti, Sayın Elçimiz mahkemeye bizzat katılmak istedi ancak bu isteği kabul edilmedi, kendisinede ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Aynı şahısla Türkiye’de de davalık olan İsrafil Çimen’den aldığımız bilgilere göre Türkiye’de ki üç duruşmaya da katılmayan Terörist Kızmaz hakkında adli makamlar tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

Avukatı dosyadan çekildi.

Fetö silahlı terör örgütü yöneticisi olan Hüseyin Kızmaz’ın Türkiye’de ki avukatı 15 Temmuz sürecinden sonra bir teröristi savunamam diyerek dosyadan çekildiği öğrenildi.

Tazminat Davası Yolda

Bu süreçte bazı taraflı Türk ve Tayvan medyasında hakkında çıkan olumsuz haberlerden dolayı çok ciddi yıprandığını belirten Çimen, ticari itibarının zedelendiğini ve kendisinin şiddet yanlısı biri gibi gösterilmeye çalışıldığından dolayı bazı Tayvan’lı şirketlerin kendisiyle dava sürecinde ortaklık kurmaktan çekindiklerini, bu dava nedeniyle maddi kaybının çok büyük olduğunu, bu kayba neden olan şahıslar hakkında zararının temini için gerekli tazminat davasını açacağını ve Savcılığa tazminat talebinde bulunduğunda FETO üyelerinin diğer ülkelerde benzer durumlarda ülke dışına kaçtıklarını ve bu yüzden yurtdışına savcılık soruşturmayı bitirene kadar çıkışlarının engellenmesini talep edeceğini bildirdi.

15 Temmuz Destanı Mücadeleme Güç Verdi

FETÖ silahlı terör örgütünün en güçlü olduğu dönemlerde milli ve manevi duyguları ön planda tutarak bu yapıyla mücadele eden israfil Çimen, 15 Temmuz direnişinin milletimizin bir zaferi olduğunu ve 15 Temmuz akşamı bu yapıya karşı verdiği mücadelede yalnız olmadığını, aksine kahraman milletimizin yanımızda olduğunu anladığım tarihtir dedi.

Pasaportlar iptal

Dışişleri yetkililerinden alınan bilgilere göre Tayvan’da faliyet gösteren bazı FETÖ mensubu şahısların pasaportlarının iptal edildiği veya edileceği öğrenildi.

 

İşte söz konusu mahkeme kararı,

FETÖCÜ ALÇAKLARIN MÜFTERİLİĞİ KESİNLEŞTİ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

nurdan karaman23 Ağustos 2017

Tebrikler israfil bey, sizin gibi değerli iş adamlarını karalamaya çalışan bu teröristler sonunda hakettikleri cevabı bulmuş oldular. Tayvandaki çalışmalarınızda başarılar dilerim.

..Ak Parti Konya Gençlik Kolları ..

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti Apple, Tayvan’daki ilk satış mağazasını açıyor Çin yanlısı muhalefet Tayvan meclisini işgal etti Asya kaplanı Tayvan’dan Türkiye’ye “ekonomik iş birliği” çağrısı MÜSİAD’dan Asya-Pasifik Hamlesi Tayvan liderinden Müslümanlara övgü 2017 Üniversiteler Yaz Olimpiyatları’na doğru

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: