Yang Ming, Türkiye ile Uzakdoğu arasında direkt servis başlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yang Ming, Türkiye ile Uzakdoğu arasında direkt servis başlattı
Arkas ortaklığıyla kurulan Yang Ming Anadolu şirketi ile faaliyet gösteren Uzakdoğulu armatör Yang Ming, 8 yıl sonra Türkiye’de üç limandan Uzakdoğu’ya yeniden direkt servis vermeye başladı.

Türkiye’de Arkas ortaklığıyla kurulan Yang Ming Anadolu şirketi ile faaliyet gösteren Uzakdoğulu armatör Yang Ming, 8 yıl sonra 14 bin TEU’luk gemileriyle Türkiye’de üç limandan Uzakdoğu’ya yeniden direkt servis vermeye başladı. İstanbul (Kumport), İzmir (Aliağa), Mersin (MIP) limanlarına uğrak yapan servis Uzakdoğu’ya direkt ihracat – ithalat yükü taşıyacak. Servisin lansmanı, Yang Ming’in Türkiye’deki müşterileri, Yang Ming Group ve Arkas üst yönetiminin katılımı ile Four Seasons Otel’de gerçekleştirildi.

Türkiye pazarına 1994 senesinde Arkas’ın acenteliği ile giren Tayvan Devleti’nin ortağı olduğu ve yönettiği Yang Ming Group, Türkiye’deki başarılı ve istikrarlı büyümesi sayesinde 2009 yılında Arkas ortaklığı ile Yang Ming Anadolu’yu kurdu. 2016 senesinde 140 bin TEU’luk ihracat ve ithalat yükü taşıyan Yang Ming Anadolu, ortağının Türkiye pazarına daha fazla inararak ve ihtiyaçlarını karşılamak kapsamında 2017 yılında Türkiye Uzakdoğu arasında servislerine ek olarak yeni direkt servis koymasını sağladı.

Yang Ming Anadolu Genel Müdürü Chun Feng Chen, “Bugün burada bu kadar kalabalık Yang Ming destekçisi, dostu ve iş ortağı gördüğüm için çok mutluyum. Herkesin bildiği gibi dünyada denizcilik sektöründeki pek çok firma zor günlerden geçiyor.” şeklinde konuştu.

45 yıllık bir tarihi olan Yang Ming Grup’un en büyük destekçisi, Tayvan Hükümeti

Yang Ming Grup Strateji Başkan Yardımcısı Spring Wu, Türkiye’deki ortağı Arkas ile başarılı işlere imza attıklarını dile getirerek, “İstanbul – İzmir ve Mersin’den Uzakdoğu’ya direkt taşıma yapıyoruz. Taşıma hacmimiz, pazar payımız ve 14 bin TEU’lık gemilerle Türkiye uğraklı direkt seferler başlatmamız bu başarıların göstergesi. Yang Ming Grup 45 yıllık tarihi olan denizcilik sektörünün en büyük oyuncularından biri. Çok kuvvetli hükümet ilişkilerimiz var. Denizcilik sektörünü çok iyi bildikleri, şirketimizi çok iyi tanıdıkları ve maddi destek oldukları için Tayvan Hükümetine teşekkür ediyoruz. Ayaktayız ve durumumuz düzelmeye devam ediyor. “ dedi.

“İşbirliğimizin 20. Yılını bu servisle taçlandırdığımız için mutluyuz”

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas ise servisle ilgili bilgi verdi: “Sene 2009 Yang Ming Anadolu kuruldu ve servis hazırlığına girdi. Sene 2017 Türkiye’de sizlere yeni bir direkt servis verebilmek amacıyla Yang Ming’in 14 bin TEU’luk gemileri İstanbul – Mersin ve İzmir limanlarına uğramaya başladı. İş birliğimizin 20. Yılını bu servisle taçlandırdığımız için mutluyuz. Servislerimizle Türk ihracatçısına destek olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

14 bin TEU’luk gemiler ile verilmeye başlanan servisin ilk gemisi 9 Haziran’da İstanbul’a geldi. Gemiler İzmir Aliağa ve Mersin limanlarına da uğrayarak ithalat ve ihracatçıların yüklerini alıyor.

Servisin rotası; Pusan/Shangai/Ningbo/Yantian/Singapore/Jeddah/Ashdod/Pireusİstanbul (Kumport)/İzmir (Aliağa) /Mersin(mip)/Jeddah/Singapore/Kaohsiung/Pusan

Yang Ming, Türkiye ile Uzakdoğu arasında direkt servis başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti Tayvan Ulusal Uzay Organizasyonu, ABD’nin California eyaletinden yeryüzü gözlem uydusu fırlattı Demokrasi ve Milli Birlik Günü Tayvan’da Temsilciliğimizin Resmi Konutunda Anıldı Tayvan’da deprem! Tayvan’ın Tütsü Yakılmasını Sınırlama Girişimi Protesto Edildi Zehirli yumurta krizi Tayvan’a sıçradı Panama Tayvan’la diplomatik ilişkisini kesti

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: