DEİK 7. Türkiye- Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri

Ana Sayfa » Genel » DEİK 7. Türkiye- Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’in göndermiş olduğu yazıda;

10-14 Eylül 2017 tarihleri arasında Taipei’de düzenlenecek 21st World Congress on Information Technology (21. Dünya Bilgi Teknolojileri Kongresi) kapsamında Tayvan’ın başkenti Taipei’de “7. Türkiye- Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri”’nin düzenleneceği bildirilmektedir.

 

2016 yılı itibarıyla 1,7 milyar ABD Doları olarak gerçekleşen Türkiye ile Tayvan’ın ticaret hacminde, Türkiye’nin ihracatında ilk sıralarda hammaddelerin yer aldığı, buna karşın Tayvan’dan ithal edilen ürünler içerisinde elektrikli ve elektronik cihazların öne çıktığı görülmektedir.  Bu kapsamda söz konusu ticaret heyetine başta elektrik/elektronik, gıda (özellikle işlenmiş gıda ve unlu mamuller) sektörleri olmak üzere inşaat, madencilik vedoğal taşlar, enerji, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren, Tayvan ile iş yapan, iş yapmayı planlayan ve Tayvan’a yatırım ile ticaret imkânları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen firmaların katılımında büyük fayda görülmektedir.

21. Dünya Bilgi Teknolojileri Kongresi ile ilgili bilgiler ekte yer almakta olup, söz konusu kongreye katılım ücretlerinde DEİK katılımcılarına indirim sağlanacağı ve anılan ziyarete ilişkin detaylar ve programın katılımcılara bilahare iletileceği belirtilmektedir.

Detaylı bilgi edinmek isteyen üyelerimizin DEİK (Tülin Avcı, Tel: 0212 339 50 37, E-posta: tavci@deik.org.tr) ile iletişime geçmeleri rica olunur.

Not: Umuma Mahsus Pasaport hamillerine sınırda vize uygulaması vardır.  30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini sınırda almak isteyen umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları ve dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmelerigerekmektedir.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

 

http://www.wcit2017.org

DEİK 7. Türkiye- Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti DEİK 7. Türkiye- Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri Çin’in uçak gemisi sınırı aştı Tayvan teyakkuza geçti Tayvan 2. çeyrekte beklentiye paralel büyüdü Tayvan, Yilan’daki ilk jeotermal enerji santrali üzerinde ilerleme kaydetti Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı Türkiye  Diyanet Vakfı Tayvan’da cami inşa edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: