Müsiad Tayvan’da 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Programı Düzenliyor

Ana Sayfa » Genel » Müsiad Tayvan’da 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Programı Düzenliyor

Müsiad Tayvan Temsilciliği,15 Temmuz 2017 tarihinde ihanetin 1.yıl dönümü münasebetiyle Demokrasi kahramanı aziz şehitlerimizi anma programı düzenliyecek.

Program:
Akşam namazı
Kuran-ı Kerim Tilaveti Mısırlı Hafız Dr.Wael Gad
Şehitlerimiz için okunan Hatmi şeriflerin duası
Sinevizyon Gösterisi
Günün anlam ve önemini vurgulayan Konuşmalar;
1-Taipei Türk Ticaret Ofisi Temsilcimiz İsmet ERİKAN
2-Müsiad Tayvan Temsilcisi İsrafil ÇİMEN
Yemek ikramı

Etkinlik Linki:

https://www.facebook.com/events/1968873043346996/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22375%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

 

15 Temmuz’da Ne Oldu?

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış olan FETÖ mensupları, emir komuta zincirinin dışına çıkarak 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı saat 21:00 sularında bir askeri darbe girişimi başladı.15 Temmuz darbe teşebbüsü Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı olarak başlatıldı. İstanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri, Atatürk Havalimanı ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü zapt edildi. Ankara’da ise devletin Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gölbaşı Polis Özel Harekat Merkezi gibi stratejik kurumlarına bombalı saldırılar düzenlendi. Her iki şehirde de darbeciler kaçırdıkları F-16’larla alçak uçuşlar gerçekleştirdi.
İstanbul ve Ankara’daki TRT binaları işgal edilerek, kendisini “Yurtta Sulh Konseyi” olarak Tanımlayan darbeci çete üyelerinin hazırladığı bildiri zorla okutuldu. Metnin içerisinde sokağa çıkma yasağının yanı sıra tüm özel yayın organlarının bu bildiriyi okuması dikta edildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Başbakanlık ile birlikte çeşitli Belediye binalarına saldırılarda bulunuldu. Cumhuriyet tarihinde ilk kez Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne darbeci çete tarafından kaçırılan F-16 uçaklarından bomba atıldı. Ulusal televizyon kanallarından canlı bağlantı ile halka hitap eden CumhurbaşkanI Erdoğan, söz konusu darbe teşebbüsünün TSK içinde küçük bir azınlığın kalkışması olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan millete, iradesine sahip çıkmak için sokaklarda darbeye direnme çağrısında bulundu ve halk darbe kalkışmasını engellemek için sokaklara çıktı. Darbeciler, silahsız bir şekilde sokağa çıkan halka ateş açtı. İstanbul ve Ankara’daki darbe karşıtı protesto ve direniş eylemlerinde 248 sivil hayatını kaybetti. 1537 kişi yaralandı. 24 Darbeci ölü, 50 Darbeci yaralı ele geçirildi.
15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

Müsiad Tayvan’da 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Programı Düzenliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti Çöp Kutuları Yok Ama Halkı Tam Bir Zeka Küpü! Tayvan’la İlgili Çoğunuzun Aşina Olmadığı 16 Enteresan Bilgi Tayvan Ulusal Uzay Organizasyonu, ABD’nin California eyaletinden yeryüzü gözlem uydusu fırlattı Tayvan’da göçmen işçiler kölelik koşullarını protesto etmek için yürüdü Korkutan kaza Taipei Seferini yapacak olan THY uçağının kuyruğu yırtıldı Trene Binmek İçin Acele Edince Canından Oldu Sürücüsüz otobüs Tayvan’da yollara çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: