Tayvan’da İnternet Kullanımı Yüzde 82,3’e Yükseldi

Ana Sayfa » Genel » Tayvan’da İnternet Kullanımı Yüzde 82,3’e Yükseldi

İnternet kullanan 12 yaş üzerindeki nüfus, 2005’ten bu yana yüzde 62’den yüzde 82’ye yükseldi!

 

Tayvan’da yaşayan 12 yaş üzerindeki vatandaşların internet kullanımı son 12 yılda yüzde 20 arttı ve son raporlara göre 2005’ten 2017’ye kadar yüzde 62,7’den yüzde 82,3’e yükseldi.

Ulusal Kalkınma Konseyi (NDC) tarafından yapılan anketlerin sonuçları, Tayvan’daki internet kullanımında büyük bir sıçrama olduğunu ortaya çıkardı. Anketler arasındaki yıllar önceki nesil cep telefonlarından mevcut akıllı telefon çağına dönüşümü işaret ediyor ve gelişen nesnelerin interneti (IoT) ile Tayvan’da internet kullanım oranı önümüzdeki yıllar içinde daha da artacak gibi görünüyor.

Anket, 2016 yılına göre evde internet kullanımının 2017’de yüzde 2,6 oranında daha da arttığını gösteriyor. İnternet kullanan kullanıcılar arasında 2017’de kablosuz veya mobil internet yüzde 97’den fazla kullanıldı. Bu, internet kullanıcılarının yüzde üçünden daha azının evde veya ofisteki sabit hat bağlantıları aracılığıyla internet kullandığı anlamına geliyor.

Anket 22 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında 9,937 kişi ile yapıldı. CNA tarafından bildirilene göre anketin güvenilirliği NDC tarafından %95±1 olarak hesaplandı.

Tayvan’da İnternet Kullanımı Yüzde 82,3’e Yükseldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Taipei Türk Ticaret Ofisi Temsilciliğine Muhammed Berdibek Atandı Tayvan, Yilan’daki ilk jeotermal enerji santrali üzerinde ilerleme kaydetti Asya’da bir sigorta cenneti TAYVAN MÜSİAD-TAİTRA MoU Anlaşması imza Töreni Qualcomm, Tayvan’la anlaştı: 774 milyon dolarlık cezayı ödemeyecek Panama Tayvan’la diplomatik ilişkisini kesti Çin’den ABD’ye Tayvan’a silah satmayın çağrısı

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: