Tayvan’da “samuray” kılıcı ile saldırı

Ana Sayfa » DİĞER » Tayvan’da “samuray” kılıcı ile saldırı

Adada bir Tayvan vatandaşı, başkanlık binasını koruyan polislere, Nancing Katliamı’nda kullanılmış olabileceği belirtilen samuray kılıcıyla saldırdı.

Tayvan’da bir kişi, askeri müzeden çaldığı tarihi samuray kılıcı ile adanın başkanlık binasını koruyan polislere saldırdı.

South China Morning Post’un haberine göre, Tayvan Başkanlık Binası’nın etrafında gelişen olayda, bir polis memuru yaralandı.

Yaralı polis memuru hastaneye kaldırılırken, Tayvan vatandaşı Lu Chun-yi de güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

Polisin yaptığı sorguda siyasi görüşlerini söylemek için başkanlık binasına geldiğini belirten Lu, polislerin kendisini binadan uzaklaştırmasını engellemek için Tayvan’da bir askeri müzeden samuray kılıcı çaldığını itiraf etti.

Lu’nun üzerinden kılıç dışında çantasından Çin Halk Cumhuriyet bayrağı çıktığı aktarıldı.

 

“NANCING KATLİAMINDA 107 ÖLÜ”

Öte yandan Lu’nun bir çekiç yardımıyla müzeden çaldığı samuray kılıcının üzerine kazınmış, Çin’in doğusundaki Nancing kentinin 1937 yılında Japon İmparatorluk Kara Kuvvetleri tarafından ele geçirilmesi sırasında altı hafta boyunca süren katliam ve tecavüz olaylarını hatırlatan bir ibare bulundu.

İbarenin “Nancing’de 107 kişi öldü” anlamına geldiği, kılıcın söz konusu katliamda kullanılmış olabileceği belirtildi.

Ülkenin Nancing kentinde Japon birlikleri tarafından 1937’de 40 gün boyunca, uluslararası kaynaklara göre 200 bin, Çin makamlarına göre ise 300 binden fazla kişinin öldürüldüğü belirtiliyor.

Tayvan’da “samuray” kılıcı ile saldırı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti Tayvan’da düzenlenen 29. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları başladı MÜSİAD’dan Asya-Pasifik Hamlesi ABD’li askeri yetkili: Çin, Tayvan’ı işgal etmeye karar verirse başarısız olur Tayvan’da göçmen işçiler kölelik koşullarını protesto etmek için yürüdü Çin’in askeri faaliyetleri Tayvan’ı korkuttu 2017 “Tayvan Bursu” ve “Tayvan Çin Dili Eğitimi Bursu(HES)” Sonuçları Açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: