Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı

Ana Sayfa » Genel » Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tsai, Ramazan Bayramı Dolayısıyla Facebook üzerinden tebrik mesajı yayınladı.

 

Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen’in (蔡英文) Facebook sayfasından video mesaj yayınlayarak bütün müslümanların Ramazan bayramını tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Tsai tüm dünyadaki Müslümanlar için önemli bir gün olduğunu ve aileler, arkadaşlar arasında kutlandığını belirterek, müslüman toplumla bir bağ kurulduğunu söylediği,Kamuoyunu da Ramazan bayramını kutlamaya çağıran mesajı video da yer aldı.

Tsai, Müslüman göçmen işçilerin Tayvan ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür etti ve Müslüman kültürünün Tayvan toplumunu zenginleştirdiğini söyledi.

Başkan, videoda “Tayvan misafirperver bir ülke” dedi. “Tayvanlılar, tüm etnik gruplar için farklı bir kültür ve eşitlik olduğuna inanıyorlar.”

Tsai, hükümet ayrıca İslami HALAL yasalarına uygun olarak yemek hazırlayan lokantaları tanımlayan bir helal sertifikasyon sistemi kurarak daha Müslüman dostu bir çevre yaratmaya çalışıyor dedi.

Hükümet yetkilileri ayrıca, kamuya açık alanlarda daha fazla Müslüman namaz odasının kurulmasını ve Müslüman Bayramlarının kutlanmasını savunuyor.

Çalışma bakanlığından alınan verilere göre Tayvan 252.000 i Endonezyalı olmak üzere  300.000 den fazla Müslüman göçmen işçiye ev sahipliği yapıyor.

Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ethem Menderes’in Tayvan Ziyareti  Adnan Menderes’in Tayvan Ziyareti Tayvan’da yeni biyometrik pasaport skandalı MÜSİAD’dan Asya-Pasifik Hamlesi Qualcomm, Tayvan’la anlaştı: 774 milyon dolarlık cezayı ödemeyecek Tayvan’da Kurban Bayramı Fetöcü Hainlerden Film gibi ajitasyon

FACEBOOK'TA BİZ

Tayvan’da yaşayan Türklerin Portalına Hoşgeldiniz. www.tayvan.org

Tayvan - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: